جشنواره‌ی داکا ۲۰۲۰ میزبان سینمای ایران

به گزارش ردکارپت فیلم: هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا» در کشور بنگلادش امسال میزبان طیف متنوعی از آثار سینمای ایران در بخش‌های مختلف است.

در بخش «رقابتی سینمای آسیا» هجدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا که از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۱ تا ۲۹ دی ماه) برگزار می‌شود، «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی، «قصر شیرین» از رضا میرکریمی، «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما، مستند «در جستجوی فریده» ساخته مشترک کوروش عطایی و آزاده موسوی و «قسم» ساخته محسن تنابنده به روی پرده خواهند رفت. فیلم «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی و محصول مشترک افغانستان، ایران و فرانسه نیز در این بخش حضور دارد.

در بخش «سینمای جهان» این رویداد سینمایی نیز شش فیلم ایرانی شامل «هفت و نیم» (نوید محمودی) محصول مشترک ایران و افغانستان، «دارکوب» (بهروز شعیبی)، «دورباره زندگی» (رضا فهیمی)، «غلامرضا تختی» (بهرام توکلی)، «مردی بدون سایه» (علیرضا رئیسیان) و «عروسی پسر زینت» (فرهاد ورهرام) به روی پرده می‌روند.

«کلاس رانندگی» به کارگردانی مرضیه ریاحی، «پاسیو» از مریم بحرالعلومی، «پایان رویای یک عروسک» ساخته محبوبه مولایی و «نقاشی‌های بدون رنگ» از هدیه خسروی نیز آثار سینماگرانی ایرانی هستند که در بخش «زنان فیلمساز» جشنواره داکا نمایش خواهند داشت.

مستند «دلبند» از یاسر طالبی، «۲۳ نفر» ساخته مهدی جعفری، «تو مشغول مُردنت بودی» به کارگردانی امین قشقائیان رازی و «سور بز» از سعید زمانیان نیز میهمان بخش “فیلم‌های معنوی” جشنواره داکا ۲۰۲۰ هستند و در بخش «فیلم‌های کودکان» نیز «لُکنت» از محمدرضا حاجی غلامی، «بروا» از پریا کاظمی‌پور و «هشتگ-دوچرخه‌باز» ساخته مصطفی ناظری‌زاده حضور دارند.

«فیلمرغ» (امیر مسعود سهیلی)، «نهان» (محمد هرمزی)، «به زودی» (امیررضا سالاری)، «۷۶۹-۱۳» (روزبه شعرای نجاتی) و «آزاده» (میرعباس خسروی‌نژاد) نیز فیلم‌های ایرانی حاضر در بخش «آثار کوتاه و مستقل» جشنواره فیلم داکا خواهند بود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند