حضور یک فیلم ایرانی دیگر در جشنواره زلین

به گزارش ردکارپت فیلم: به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا سومین حضور بین‌المللی خود را در بخش مسابقه بین‌الملل فیلم‌های کوتاه انیمیشن شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان زلین تجربه می‌کند.

انیمیشن کوتاه «قدم یازدهم» از تولیدات سال ۲۰۲۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به تازگی در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه مخاطبان نوجوان چهل‌وچهارمین جشنواره انیمیشن انسی و بخش مسابقه دهمین جشنواره انیمیشن ساپرتون کرواسی نیز حضور داشته است.

مریم کشکولی‌نیا انیماتور، مدرس دانشگاه، کارگردان و رئیس هیات مدیره آسیفای ایران است. او به عنوان داور بخش فیلم کوتاه در چهل‌ویکمین جشنواره‌ انیمیشن انسی در سال ۲۰۱۷ نیز حضور داشته است.

این کارگردان، پیش‌تر نیز انیمیشن «وقتی بچه بودم» را با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته است.

جشنواره زلین یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین جشنواره‌های فیلم کودک و نوجوان است که شصتمین دوره آن از ۱۴ تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۴ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰ در شهرهای پراگ و زلین کشور جمهوری چک برگزار خواهد شد.

فیلم سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده از تولیدات امور سینمایی کانون نیز به بخش چشم‌انداز این جشنواره راه یافته است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند