برلیناله

استیون اسپیلبرگ هیچ ایده‌ای برای فردا ندارد

به گزارش ردکارپت فیلم: استیون اسپیلبرگ در برلیناله گفت که نمی‌داند در آینده چه کار خواهد کرد.

استیون اسپیلبرگ با حضور در کنفرانس مطبوعاتی برلیناله اعتراف کرد هنوز نمی‌داند پروژه بعدی‌اش به عنوان کارگردان چیست.

این کارگردان گفت به تازگی دوره پرمشغله‌ای را پشت سر گذاشته و با ساختن ۲ فیلم پشت سر هم فراغت یافته است. او وقتی هنوز داشت «داستان وست ساید» را می‌ساخت با تونی کوشنر هم مشغول نوشتن داستان «فابلمن‌ها» بود.

وی گفت: آن ۲ فیلم با هم همپوشانی داشتند و من فرصت نداشتم فکر کنم پس از اتمام این ۲ فیلم کار بعدی‌ام چه خواهد بود.

اسپیلبرگ گفت: هیچ ایده‌ای برای کار بعدی ندارم. یک جور حس خوب است، وحشتناک هم است. خوب است که می‌توانم دوباره کنترل زندگی را در اختیار داشته باشم … اما باید کار کنم و کار کردن را دوست دارم.

وی همچنین به یک فیلم زندگینامه‌ای از ناپلئون برای شبکه اچ‌بی‌او اشاره کرد که بر اساس فیلمنامه‌ای از دوست فقیدش استنلی کوبریک شکل می‌گیرد و با بیوه وی و برادرش مشغول همکاری برای ساخت آن است. وی گفت این سریال ۷ قسمتی خواهد بود و او دارد برای آن کار می‌کند. قبلا از وی به عنوان تهیه‌کننده این سریال یاد شده بود و فوکوناگا کارگردان «وقتی برای مردن نیست» به عنوان کارگردان این پروژه مطرح بوده است.

اسپیلبرگ که شب پیش خرس طلایی افتخاری برای یک عمر دستاورد را از برلیناله دریافت کرد، گفت این جایزه را در ششمین سالمرگ مادرش دریافت می‌کند که نقشش را میشل ویلیامز خیلی خوب در فیلم «فابلمن‌ها» تصویر کرد.

وی اظهار کرد دوران کرونا و ترسی که از همه‌گیری احساس می‌کرد به وی شهامت داد تا داستان زندگی خودش را روایت کند.

این کارگردان گفت این روزها بیشتر از کارگردان‌های جوان یاد می‌گیرد و برای نمونه کار دنیل کوان و دنیل شاینرت کارگردان‌های «همه‌چیز همه‌جا یک‌باره» را کار یک نابغه شگفت‌انگیز خواند.

اسپیلبرگ تاکید کرد: یکی از چیزهایی که یاد گرفتم این است که باید فیلمنامه خوبی داشته باشید. من همیشه گفته‌ام «اگر روی کاغذ نیست، روی صحنه هم نیست» و واقعاً به این اعتقاد دارم. بنابراین، توصیه من این است که اگر می‌خواهید کارگردان سینما شوید، اول از همه بنویسید و اگر احساس نمی‌کنید چنین قبایی را به تن شما دوخته باشند با کسی آشنا شوید که قبای قوی داستان نویسی و نویسندگی داشته باشد و با هم همکاری کنید، زیرا این داستان است که مخاطب را وادار می‌کند به شما توجه کنند نه شات‌هایی که می‌گیرید.

بونو خواننده مشهور گروه U۲ در این مراسم حضوری غیرمنتظره داشت و جایزه اسپیلبرگ یعنی خرس طلایی افتخاری برلیناله را به وی اهدا کرد. وی از اسپیلبرگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شات‌های بزرگ هالیوود یاد کرد. بونو و گروهش برای اولین اکران مستند «آینده را ببوس» در برلیناله حضور دارند.

اسپیلبرگ با «فابلمن‌ها» ۲ جایزه گلدن گلوب و منتخب منتقدان را گرفته و نامزد بهترین فیلم اسکار است.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند