جایزه

ششمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران فراخوان داد

به گزارش ردکارپت فیلم: فراخوان ششمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران منتشر شد.

ششمین دوره جایزه پژوهش سال سینمای ایران در راستای سیاست‌های تحولی دولت سیزدهم و با هدف تقویت فضای تحقیق و پژوهش در حوزه سینمای ایران، هم‌زمان با هفته پژوهش، در نیمه دوم آذر سال ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

بدین منظور از تمامی استادان، دانشجویان، سینماگران و پژوهشگران حوزه سینما دعوت می‌شود تا با ارسال آثار خود در این رویداد ملی شرکت کنند.

متن فراخوان این رویداد فرهنگی به شرح زیر است:

محورهای پژوهشی: سینما، امید آفرینی و اعتمادسازی سینما، دین، انقلاب و دفاع مقدس سینما، اقتصاد، اشتغال و کار آفرینی سینما، صنعت، تکنولوژی، زیرساخت و فناوری سینما، مخاطب، خانواده و سبک زندگی ایرانی- اسلامی سینما، عزت، اقتدار و هویت ملی سینما، آینده‌نگری، راهبردها، تمدن نوین اسلامی.

شرایط آثار:

۱_ مقالات علمی، پژوهشی، پایان نامه‌های کارشناسی ارشد، رساله‌های دکترا، پژوهش بصری، طرح نامه (پروپوزال)، (اعم از چاپ شده در نشریات علمی- پژوهشی یا دیگر نشریات علمی- تخصصی مورد تایید، همچنین مقالات چاپ نشده آماده انتشار) در فاصله زمانی اول مهر ماه ۱۴۰۰ تا بیستم مهرماه ۱۴۰۲ به نگارش یا انتشار درآمده باشند.

۲_ مراکز تحقیقاتی و پژوهشی می‌توانند رزومه، اسناد و مدارک کلیه فعالیت‌های کمی و کیفی خود را در حوزه پژوهش‌های مربوط به سینمای ایران، در مدت زمان اعلام شده، به دبیرخانه جایزه پژوهش اعلام دارند.

۳_ پایان‌نامه‌ها مطابق با شرایط و معیارهای هر دانشگاه قابل پذیرش هستند.

۴_ آثار «پژوهشی بصری» برای مطالعه و شناخت سینمای ایران (فیلم به مثابه مقاله یا کتاب پژوهشی) آثار ارسالی باید کمتر از ۳۰ دقیقه و سال تولید آنها از سال ۱۴۰۰ به بعد باشد.

۵_ آثار نباید در دوره‌های پیشین این جایزه ارائه شده باشند.

* دبیرخانه جایزه پژوهش سینمایی سال حق استفاده از چکیده پژوهش‌ها در سامانه، کتاب، مجلات، بروشورها و تولید خبر مربوط به این رویداد را دارد.

جوایز:

به پژوهشگران برگزیده جوایزی به شرح زیر اهدا خواهد شد:

برترین طرح پژوهشی: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال

برترین رساله دکتری: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال

برترین پایان‌نامه کارشناسی ارشد: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال

برترین مقاله علمی: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال

برترین پژوهش بصری: تندیس، لوح تقدیر و مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال

در صورت عدم احراز رتبه «برترین» در هر کدام از بخش‌ها، به اثری که شایسته تقدیر شناخته شود، لوح تقدیر و پنجاه درصد از مبلغ جایزه اعطا خواهد شد.

بخش حمایتی: حمایت از سه «طرح‌نامه پژوهشی (پروپوزال)» پذیرفته شده درباره سینمای ایران هر اثر تا سقف ۳۵۰ میلیون ریال جهت اجرا

گاه شمار: مهلت ارسال: ۲۵ مهر ۱۴۰۲ اعلام برگزیدگان و برگزاری اختتامیه: هفته پژوهش ۱۴۰۲

راه‌های ارتباطی:

دریافت فرم ثبت‌نام: https://apf.farhang.gov.ir

شماره تماس دبیرخانه: ۳۸۵۱۲۲۳۴- ۳۸۵۱۲۷۳۹ و ۰۹۱۲۵۳۶۶۶۸۵

نشانی پست الکترونیک: cinemares@chmail.ir جهت ارسال آثار


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند