صداوسیما

گله کارگردان سریال «خوشنام» از بدحسابی صداوسیما

به گزارش ردکارپت فیلم: ایسنا نوشت: علیرضا نجف‌زاده، کارگردان سریال در حال ساخت «خوشنام» که این روزها مجموعه‌اش به پایان راه نزدیک شده است، از نحوه پرداخت‌های صداوسیما گله دارد و می‌گوید پروژه در بخش مالی بسیار تحت فشار است و منِ کارگردان، الان حکم پدر و مادری را دارم که نان ندارم سرسفره بچه‌هایم بگذارم ولی از آن‌ها توقع دارم خوب کار کنند. چطور ممکن است از نیروهایم از صبح زود تا پاسی از شب کار بکشم ولی سه ماه حقوق نگیرند!

کارگردان مجموعه طنز «خوشنام» از مشکلات مالی پروژه که مدتی است با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند، گفت.

او در این مورد توضیح داد: «وقتی یک پروژه مصوب می‌شود، ۵۰ الی ۶۰ خانوار به طور مستقیم و ۷۰ الی ۸۰ خانواده به شکل غیرمستقیم درگیر آن می‌شوند؛ به خصوص وقتی در این شرایط بحرانی کرونا، کسی کار می‌کند برای این است که سفره‌اش پیش زن و بچه خالی نماند. اما چگونه می‌شود پروژه‌ای که مصوب شده، همه نوع حمایت کلامی مدیران را به همراه داشته و اتفاقا بازخوردهای خوبی هم داشته، در پرداخت اقساط این قدر اذیت شود؟ این پروژه متعلق به صداوسیماست و فرزند سازمان است و ما امانتدار صداوسیماییم اما من مقابل تیم و بچه‌هایم بسیار شرمنده هستم.»

نجف‌زاده همچنین تصریح کرد: «برخی بازیگران، نیروهای تدارکات، رانندگان، نیروهای خدماتی و دستیاران من سه ماه است که حقوق نگرفته‌اند. من یک سوال دارم، اگر یک مدیر یا کارمندی یک ماه حقوق نگیرد ماه دوم چه واکنشی دارد؟ چرا فکر می‌کنند بچه‌های ما با باد هوا زندگی می‌کنند؟ چطور من از آن‌ها توقع داشته باشم با عشق کار کنند و کار خوب به من ارائه بدهند؛ کما این که تا الان هم واقعاً همه با عشق کار کرده‌اند و نخواستند شرمنده مردم شوند، چون به‌ هرحال آنتن تلویزیون، آنتن مهم و مقدسی است. ما تمام توانمان را برای «خوشنام» پای کار گذاشتیم ولی در بحث پشتیبانی واقعا خواهشم این است طوری عمل نکنند که «نوشدارو بعد از مرگ سهراب» باشد.»

کارگردان مجموعه‌های طنز «بوتیمار» و «زوج یا فرد» با اشاره به دشواری‌های کاری در ایام کرونا، بیان کرد: «تقریبا هر کدام از عوامل و بازیگران ما یک یا دو دوره بیماری کرونا را در همین پروژه «خوشنام» پشت سر گذاشته‌اند و حتی در مقطعی کار ما تعطیل شد. تا همین الان هم کرونا ما را اذیت کرده است و در حال حاضر صدابردار و طراح لباس‌مان، خانوادگی درگیر این بیماری شده‌اند. خود من هم به همراه خانواده‌ام مبتلا شدیم اما خدا را شکر رد کردیم ولی همچنان پای کارمان هستیم. بدون تعارف بگویم ما در این شرایط کرونایی با پوست کلفتی، داریم کار می‌کنیم و دلیلش هم اول تعهد اخلاقی است و دوم اینکه مخاطب برای ما مهم است؛ پس از آن طرف هم نیاز به حمایت داریم.»

او تاکید کرد: «هیچ کدام از عوامل و بازیگران من قراردادهای غیرمتعارف ندارند و ثابت می‌کنم دستمزدهایشان نسبت به کارهایی که در پلتفرم‌ها و جاهای دیگر ساخته می‌شود، به مراتب پایین‌تر است. اول به دلیل ارتباط دوستانه که با هم داشتیم و دوم اینکه واقعا قصه را دوست داشتند و دلشان می‌خواست کار خوب انجام بدهند.»

این کارگردان که سریالش از گزینه‌های ماه رمضان شبکه یک سیما اعلام شده، درباره آخرین وضعیت تولید «خوشنام» اعلام کرد: «در حال حاضر مونتاژ و موسیقی سریال همزمان در حال انجام است. تقریبا تمام بازیگران ما مقابل دوربین رفته‌اند و حدود ۹۰ درصد از کل تصویربرداری گرفته شده است. ما یک لوکیشن باشگاه سوارکاری داریم که از هفته آینده درگیر آن می‌شویم و مهران رجبی و سبا سلیمانی (دختر مرحوم علی سلیمانی) از جمله بازیگرانی هستند که هفته آینده به کارمان اضافه می‌شوند و مقابل دوربین می‌روند.»


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند