سئول

۲ فیلم ایرانی در جشنواره فیلم زنان سئول

به گزارش ردکارپت فیلم: بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم زنان سئول میزبان دو فیلم کوتاه از سینماگران ایرانی خواهد بود.

دو فیلم کوتاه «چپ دست» به نویسندگی و کارگردانی نسرین محمدپور و «نظربازی» ساخته مریم تفکری در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم زنان سئول در بخش فیلم‌های کوتاه آسیایی به رقابت می‌پردازند.

بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم زنان سئول ۲۵ آگوست تا اول سپتامبر ۲۰۲۲ (۳ تا ۱۰ شهریور) در سئول برگزار می‌شود و در بخش فیلم‌های کوتاه آسیایی در مجموعه ۲۰ فیلم کوتاه با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

جشنواره بین المللی فیلم زنان سئول یکی از معتبرترین جشنواره فیلم زنان در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود که آثار فیلمسازان زن را از سراسر دنیا در بخش‌های رقابتی و غیررقابتی به نمایش می‌گذارد.

این جشنواره یک رویداد است که ارائه‌دهنده ارزش‌ها و آلترناتیوهای نوینی از منظر فمینیستی در کنار جشنواره های بین‌المللی فیلم کُره است که هر سال، اواخر تابستان در شهر سئول پایتخت کره جنوبی برگزار می‌شود. بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم زنان سئول با هدف ترویج برابری جنسیتی در صنعت فیلم، رسانه و فرهنگ جهانی و داخلی، با کشف و نمایش فیلم های ساخته شده توسط زنان و درباره زنان، از فیلمسازان زن حمایت می کند. این جشنواره به پیشرفت ارزش‌های مثبت زنان کمک می‌کند و در ایجاد یک شبکه ارتباطی بین کشورهای آسیایی و بقیه کشورها نقشی اساسی ایفا می‌کند. جشنواره فیلم زنان سئول به وسیله کشف و حمایت زنان در صنعت فیلم، راه‌هایی را برای ارتقا و نمایش فیلم‌های زنان کره‌ای برای خارج از مرزهای کره نیز فراهم می‌کند.

از مطرح ترین فیلمسازان زن ایرانی ادوار گذشته این جشنواره می‌توان به رخشان بنی اعتماد، منیژه حکمت، انسیه شاه حسینی، مرضیه مشکینی، تهمینه میلانی، مانیا اکبری، منیر قیدی و فرنوش صمدی اشاره کرد.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند