آوای وحش

ضرر ۵۰ میلیون دلاری برای فیلم جدید هریسون فورد

به گزارش ردکارپت فیلم: فیلم ماجراجویانه «آوای وحش» با نقش آفرینی هریسون فورد شکست جدیدی را برای کمپانی قرن بیستم، خریداری شده توسط دیزنی شکل می‌دهد.

این فیلم که بر اساس یک رمان پرفروش به قلم جان لندن ساخته شده، پس از گذشت دو هفته از آغاز اکرانش، در گیشه آمریکای شمالی ۴۵ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش جهانی آن نیز تنها ۸۰ میلیون دلار است. این نتیجه‌ای نیست که برای این فیلم سینمایی در نظر گرفته شده بود چرا که بودجه زیادی برای آن صرف شده است. این فیلم هزینه‌ای ۱۲۵ میلیون دلاری داشته و این بدان معناست که باید در حدود ۲۵۰ تا ۲۷۵ میلیون دلار درآمد کسب کند تا حداقل به بازگشت بودجه اش امیدوار باشد.

اما با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته «آوای وحش» مبلغی در حدود ۵۰ میلیون دلار ضرر خواهد داد. کمپانی تی اس جی که حامی مالی فیلم بوده است، به همراه دیزنی این خسارت را متحمل می‌شوند. کمپانی دیزنی سال گذشته با فیلم‌های میلیون دلاری خود از جمله «انتقام جویان:پایان بازی»، «شیرشاه» «کاپیتان مارول» موفق بود.

از زمانی که رسما دیزنی، سال گذشته کمپانی فاکس قرن بیستم را با خود ادغام کرد این چندین پروژه به شکست مواجه شدند. از جمله فیلم سینمایی «ققنوس تاریک» نسخه فرعی مجموعه فیلم‌های «مردان ایکس» که ۲۰۰ میلیون دلار هزینه داشت و تنها ۲۵۰ میلیون دلار فروخت. فیلم‌های سینمایی «زیر آب»، «استویر» و «جاسوسان نامحسوس» دیگر سینمایی‌های ناامید کننده بودند.

فیلم سینمایی «ندای وحش» نیز که نظرات متفاوتی از منتقدان دریافت کرده هفته گذشته با ۲۴.۸ میلیون دلار کار خود را آغاز کرده بود که فراتر از انتظار‌ها بود. بررسی کننده‌های گیشه معتقد هستند بیشتر فروش فیلم به دلیل حضور هریسون فورد در یک فیلم سینمایی مهم بعد از سال‌ها بوده است.

این فیلم سینمایی توسط مایکل گرین (نویسنده لوگان و بلید رانر ۲۰۴۹) نوشته شده و کریس سندرز نیز کارگردان آن است. این فیلم روایتگر مردی است که با سگی به نام باک ماجراجویی می‌کند.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند