تب

نادر فلاح بازیگر نمایش شد

به گزارش ردکارپت فیلم: رویا کاکاخانی از اجرای مونولوگ «تب» با بازی نادر فلاح در تالار قشقایی خبر داد.

رویا کاکاخانی کارگردان و مدرس تئاتر درباره تازه‌ترین فعالیت‌هایش گفت: قصد دارم نمایش «تب» نوشته والاس شان با ترجمه بهرنگ رجبی را از نیمه تیرماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه ببرم. این اثر نمایشی یک نمایش تک پرسوناژ است که این روزها مشغول تمرین آن هستیم.

وی ادامه داد: این مونولوگ کار سنگینی محسوب می‌شود و نادر فلاح تک بازیگر آن است. داستان درباره مردی است که در یک شرایط اقتصادی و فرهنگی خوب رشد کرده و بزرگ شده است اما اتفاقی رویش اثر می‌گذارد و باعث می‌شود شروع به بررسی دیدگاهش نسبت به زندگی و نقش و جایگاهش در وضعیت و شرایط اقتصادی جهان کند و به این بیاندیشد که اصلاً می‌تواند بر شرایطی مانند فقر اثر داشته باشد یا خیر. در واقع این فرد در نمایشنامه «تب» به نوعی مواجهه‌ای با خودش می‌رسد.

کاکاخانی با اشاره به اینکه سینا ییلاق بیگی طراح صحنه نمایش است، درباره کم‌کاری اش در سال‌های اخیر عنوان کرد: فکر کنم بیشتر از ۸ سال از آخرین اجرای من می‌گذرد. در طول این سال‌ها و از زمان ریاست اتابک نادری در تئاتر شهر من در نوبت اجرا بودم اما متاسفانه این فرصت فراهم نمی‌شد. در طول این مدت درگیر تدریس در دانشگاه بودم و چند نمایشنامه و کتاب هم ترجمه کردم.

وی درباره دلائل انتخاب این نمایشنامه بیان کرد: چون متن برایم خیلی جذاب بود و آقای رجبی هم ترجمه خوبی از کار داشت این اثر را برای اجرا انتخاب کردم در حالی که ابتدا نمی‌خواستم متن سنگینی که بار زیادی هم روی دوش بازیگر بگذارد، انتخاب کنم. از طرف دیگر این نمایشنامه جامعه سرمایه داری را به نقد می‌کشد و علت اختلافات طبقاتی و فقر در جوامع مختلف را بررسی می‌کند بنابراین احساس کردم این اثر برای شرایط فعلی جامعه مناسب است و به رسالت تئاتر پایبند خواهد بود.

این کارگردان یادآور شد: در حالی که برخی از دوستانم پیشنهاد می‌دادند که کار سبک‌تری را انتخاب کنم که رگه‌های طنز و کمدی داشته باشد اما خودم علاقه بودم این نمایش را به صحنه ببرم. البته متن اصلاً سیاه و تلخ نیست و کاراکتر نمایشنامه نیز شیرینی خاصی دارد و شخصیت دوست داشتنی و شوخ طبعی است.

وی در پایان درباره بازی نادر فلاح در نمایش بیان کرد: خوشبختانه نادر فلاح توانست با گروه هماهنگ شود زمان زیادی را برای تمرین‌ها اختصاص داد. وی کلاً بازیگر متعهد و خلاقی است که هر روز با ایده‌های جدید سر تمرین حاضر می‌شود و در مجموع با ما بسیار همراه بود.


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند